tel 02124791501     mail bilgi@mehterhane.com
twitter facebook header_sosyal1 rss
l Kurumsal
VİZYONUMUZ
MİSYONUMUZ
İDARİ KADROMUZ
İNSAN KAYNAKLARI


Mehterhane.Com / Hakkımızda


Mehterhane.Com 2001 Yılında ; Türkiye ve Dünya Geleninde Mehter Takımlarında görev almış uzman müzisyenler ve mehterbaşları tarafından 9 kat olarak ( 1 Çorbacıbaşı, 1 Mehterbaşı, 1 Köszen, 4 Zırhçı, 9 Tuğzen, 1 Hucüm Tuğzen, 3 Sancaktar, 2 Kös Yedeği, 9 Davulzen, 9 Zurnazen, 9 Zilzen, 9 Cevgen, 9 Nakkarezen, 9 Boruzen ) 76 Kişi olarak kurulmuş ve ilk konserini İstanbul 'da vermiştir. Mehter sazlarımız arasında Askeri mehterhane'den emekli kişiler başta olmak üzere tamamen orjinal ve aslımızı yaşatabilecek bir kadro ile ilk nevbet vurulmuştur.

 
Mehterhane.Com 2001 Yılından itibaren Kıbrıs, Fransa ve Belçika Ülkelerinde ve İstanbul, Ankara, Bilecik, Sivas, Muğla, Bolu, Burdur, Adana, Antalya, Çankırı, Çorum, Yozgat, Bayburt, Trabzon, Balıkesir, Düzce, Kırklareli, Edirne, Kırıkkale, Mersin, Şanlıurfa, Kastamonu, Kocaeli, Erzurum, İzmir illerinde ve ilçelerinde konserler vermiştir.

 
Türkiye ve Dünya'nın Her yerinde Osmanlı'nın sayısız miraslarından biri olan Mehter Takımı 'nı yaşatmak ve gelecekteki nesillere aktarmak amacı ile Ecdadımızın ruhunu şad etmek halkımıza tarihimizi bir nebze olsun yaşatabilmek adına çoşku ve şevk içinde merasim ve organizasyonlarda konserler vererek bize emanet olan mirası sürdürmekteyiz.

 
Mehterhane.Com olarak tüm merasim ve organizasyonlar için 1 Kat'tan 9 Kat'a kadar ( 9 Kişi 'den 76 Kişiye ) kadar Muhteşem bir repertuar ( Mehter Marşları, İlahiler, Türk Marşları ) ile tüm talepleri karşılamak adına hizmet vermekteyiz.

 
Biz Dünya'nın En Eski Askeri Bandosu Olan Mehter Takımı 'na gönül veren, Yaşam biçimi olarak seçtiğimiz bu yolda tamamen sevgi ve şevk ile her konserde tarihin derinliklerini, zaferlerimizi, acılarımızı önce kendimiz hissederek sonrasında değerli halkımıza hissettirerek çoşku ve şan dolu Osmanlı 'nın bize kattığı mirası yaşatmayı kendimize bir borç bilenleriz.

 
Saygılarımızla.

MİSYONUMUZ


Mehteran.Com olarak misyonumuz ;


Osmanlı'nın yüzyıllar boyu süregelen, Dünyanın en eski askeri bandosu olan, Ecdadımızdan miras olarak devraldığımız Mehter takımı'nı tüm Dünya'ya ve Ülkemize tanıtmak, yaşamasını sağlamak, Osmanlı İmparatorluğunu yad etmek, tarihin bir nebze olsun içinde yer almak adına, yaşam biçimi olarak seçtiğimiz bu uğurda gönülden gelen bağlılık, sevgi ve şevk içinde nevbetler çalarak gelecek nesillere aktarılmasını sağlamak ümidi ile her nevbette yüce ecdadımızı Allah'ın izni ile anmak en büyük gayemizdir.

Saygılarımızla. Mehterhane.Com

Mehter Takımı Görev Almak İsteyen MüzisyenlerMehterhane.Com Mehter Takımı'nda Görev Almak isteyen müzisyenler bizlere bilgi@mehterhane.com adresinden CV lerini göndererek başvuruda bulunabilirler.

mehter mehter takımı mehter kostümleri
toplist PageRank Site Ekle , Siteni Ekle Toplist Ekle Alplist.com
buradan
Sayfalarim.Net - Toplist TOPlist www.toplist.net.in TOPLIST toplist SEKTÖREL TOPLİSTE TOPLİST sektörel firmalar şirketler sanayi ticaret Topliste Toplist Topsites TOPLIST toplist arama motoru firmalar dizini dizin free company links ücretsiz sektörel kobi kobiler rehberi dizinler free di Kral Toplist Relevant Directories.com iyi100 Toplist Siteniz - Siteni Ekle Animal Pets Dogs Cats BirdsAnimal Pets Dogs Cats Birds Top Cooking Sites Promovat de Adauga-Site.ucoz.net Toplist 67 toplist